![SLV by Bellalite SLV by Bellalite](/thumb/470/200x0/slv_logo_final2x.png)
SLV Ovalisk vägglampa LED Sensor
Utomhuslampa med rörelsedetektor, inbyggd LED-ljuskälla på 9W. Ljusfärgen kan justeras med en omkopplare vid installationen.
Sockel/Ljuskälla [inkl.]:
LED 9,6W, 560/600lm, 3000/4000K, CRI>80
Material:
Aluminium/Glas
Dimensioner:
H/Ø/D: 28,5/17/17,8 cm
Information:
Ljusfärgen kan justeras med en omkopplare vid installationen
Med rörelsedetektor
IP-klass | IP65 |
CCT | Omkopplare |
Ljusflöde | 560 (3000K) lm |
Ljusflöde | 600lm (4000K) lm |
Höjd | 28.5 cm |
Djup | 17.8 cm |
Diameter | 17 cm |
Driftspänning | 100-240V ~50/60Hz | 500mA |
Energieffektivitetsklass | A++ |
Max effekt | 9.6 W |
Färgtemperatur | 3000 (560lm) K |
Färgtemperatur | 4000 (600lm) K |
Ljuskälla inkluderad | Ja |
Lämplighet | Lämplig för utomhusbruk; IP-klassad |
Material | Aluminium |
Material | Glas |
Placering | Vägg |
Produktfamilj | Ovalisk |
Sensor | IR-teknik |
Skyddsklass | I |
Utförande | Antracit |
I över 35 år har SLV sett till att ljuset har utvecklats kontinuerligt - med innovativa belysningslösningar för inomhus och utomhus. Man erbjuder armaturer som lämpar sig för nästan alla tänkbara rum och applikationer: för vardagsrum, kontor, matsal, mässmontrar och butiksinredning. Med över 400 anställda baserade i 38 länder är man en pålitlig och kompetent partner för elinstallatörer och elbutiker, entreprenörer, butiksmontörer och monterbyggare, landskapsarkitekter, trädgårdsmästare och formgivare, eventtekniker, arkitekter och belysningsdesigners. Man är serviceinriktade, pragmatiska och dynamiska - med SLV kan du alltid hålla jämna steg med de senaste trenderna.
Vi på LightNow marknadsför och säljer i stort sett samtliga produkter som SLV tillverkar och marknadsför genom sin partner Sverige - Bellalite. Aktuella produkter presenteras i en fysisk katalog som kan beställas på Bellalite's hemsida, men det finns också en svensk version av SLV-katalogen i pdf som kan laddas ner här. Observera att eventuellt presenterade priser hos Bellalite och i deras katalog är presenterade exklusive mervärdeskatt.