SLV Para Cone GL GU10 3-fasskena
Konisk armatur för 230V 3-fas skenmontage tillverkad i aluminium och glas avsedd för GU10 ljuskälla. Välj mellan olika utföranden.
Sockel/Ljuskälla [Exkl.]:
GU10 | QPAR51
Max 25W
Material:
Aluminium
Produktmått:
Ø: 13,5 cm H: 25 cm
| Höjd | 25 cm |
| Diameter | 13.5 cm |
| Antal ljuskällor | 1 st |
| Dimbar | Ja, tillsammans med dimbar ljuskälla och andra passande tillbehör. |
| Driftspänning | 220-240V ~50/60Hz |
| Max effekt | 25 W |
| Lampsockel | GU10 |
| LBS-kod | QPAR51 |
| Ljuskälla inkluderad | Nej |
| Lämplighet | Endast för inomhusbruk |
| Material | Aluminium |
| Material | Glas |
| Placering | Skena tak |
| Placering | Skena vägg |
| Produktfamilj | Para |
| Produktfamilj | 3-fas |
| Skyddsklass | I |
| Tiltbar | 90 ° |
| Vridbar | 300 ° |
I över 35 år har SLV sett till att ljuset har utvecklats kontinuerligt - med innovativa belysningslösningar för inomhus och utomhus. Man erbjuder armaturer som lämpar sig för nästan alla tänkbara rum och applikationer: för vardagsrum, kontor, matsal, mässmontrar och butiksinredning. Med över 400 anställda baserade i 38 länder är man en pålitlig och kompetent partner för elinstallatörer och elbutiker, entreprenörer, butiksmontörer och monterbyggare, landskapsarkitekter, trädgårdsmästare och formgivare, eventtekniker, arkitekter och belysningsdesigners. Man är serviceinriktade, pragmatiska och dynamiska - med SLV kan du alltid hålla jämna steg med de senaste trenderna.
Vi på LightNow marknadsför och säljer i stort sett samtliga produkter som SLV tillverkar och marknadsför genom sin partner Sverige - Bellalite. Aktuella produkter presenteras i en fysisk katalog som kan beställas på Bellalite's hemsida, men det finns också en svensk version av SLV-katalogen i pdf som kan laddas ner här. Observera att eventuellt presenterade priser hos Bellalite och i deras katalog är presenterade exklusive mervärdeskatt.
