
SLV Utix Downlight kit Svart
Downlight tillverkade av plast med 3x2.2 watts SMD LED-ljuskällor för utanpåliggande eller infälld montering. Utgående modell.
Sockel/Ljuskälla [exkl.]:
SMD LED, 3x 2,2W
Systemeffekt: 8,2W
Material:
Plast
Dimensioner:
Ø/H: 7,5/1,6 cm
Ytterring-Ø/H: 7,5/0,4 cm
Kabel-L: 1,5 m
Tillbehör/Leveransomfattning:
LED-drivdon [inkl.]
Installationsdjup | 1.5 cm |
Antal lysdioder | 3 |
Livslängd ljuskälla (genomsnitt) | 30000 timmar |
Ljusflöde | 150 lm |
Spridningsvinkel | 120 ° |
Höjd | 1.6 cm |
Diameter | 7.5 cm |
Driftspänning | 100V - 240V~ |
Effekt | 8.2 W |
Energieffektivitetsklass | A++ |
Färgtemperatur | 3000 K |
Färgåtergivningsindex - CRI | 80 Ra |
Ljuskälla inkluderad | Ja |
Lämplighet | Endast för inomhusbruk |
Material | Plast |
Placering | Inbyggd i tak |
Placering | Tak |
Produktfamilj | Utix |
Skyddsklass | III |
Täckplatta | rund |
Utförande | Svart |
I över 35 år har man sett till att ljuset har utvecklats kontinuerligt - med innovativa belysningslösningar för inomhus och utomhus. Man erbjuder armaturer lämpar som sig för nästan alla tänkbara rum och applikationer: för vardagsrum, kontor, matsal, mässmontrar och butiksinredning. Med över 400 anställda baserade i 38 länder är man en pålitlig och kompetent partner för elinstallatörer och elbutiker, entreprenörer, butiksmontörer och monterbyggare, landskapsarkitekter, trädgårdsmästare och formgivare, eventtekniker, arkitekter och belysningsdesigners. Man är serviceinriktade, pragmatiska och dynamiska - med SLV kan du alltid hålla jämna steg med de senaste trenderna.
Vi på LightNow marknadsför och säljer i stort sett samtliga produkter som SLV tillverkar och marknadsför genom sin partner Sverige - Bellalite. Observera att eventuellt presenterade priser hos Bellalite och i deras katalog är presenterade exklusive mervärdeskatt.